گیربکس میکسر یا گیربکس همزن نقش بسیار مهمی در کارکرد میکسر دارد، چرا که انرژی لازم پروانه از این گیربکس تامین می شود. لازم به ذکر است که گیربکس با کاهش دور موتور، گشتاور تولیدی آن را افزایش می دهد و گیربکس ها توانایی انتقال قدرت را دارند و به همین دلیل امروزه در صنایع مختلفی بکار می روند. چه نوع گیربکسی برای میکسر مناسب است؟ موتور گیربکس ها چه توانی دارد؟ قیمت گیربکس میکسر چقدر است؟ پاسخ به این سوالات موضوع بحث ما در این مقاله است. اگر شما نیز می خواهید به جواب این سوالات برسید حتما تا پایان با توکا طرح همراه باشید. می توانید سوالات خود را در پایان همین مقاله برای ما کامنت کنید.

<yoastmark class=

گیربکس میکسر چیست؟

گیربکس میکسر یکی از پرکاربرد ترین لوازم در صنعت می باشد که با استفاده از گشتاور و قدرت باعث ترکیب دو یا چند ماده شیمیایی و فیزیکی (مایع، جامع یا نیمه جامد) می شوند. گیربکس میکسر را گیربکس همزن یا موتور گیربکس میکسر نیز می نامند که قدرت مورد نیاز برای همزدن را از سه گیربکس خورشیدی، هلیکال، حلزونی تامین می کند.

 

انواع گیربکس میکسر

موتور گیربکس میکسر با توجه به کاربری به سه دسته زیر تقسیم بندی می شوند که برای هر کدام از این دسته ها نیاز به گیربکس مناسب داریم.

  • گیربکس میکسر مایعات
  • گیربکس میکسر جامدات
  • گیربکس میکسر نیمه جامدات

 

انتخاب گیربکس میکسر

انتخاب گیربکس برای میکسر دارای پارامترهایی می باشد که در ادامه به بررسی هر یک از پارامترها می پردازیم.

  • تعیین دور خروجی برای میکسر

دور خروجی معمولا توسط مصرف کننده میکسر با توجه به نیاز، تعیین می گردد که بازه ی زیادی هم دارد. طراح گیربکس میکسر با استفاده از وزن و چگالی مورد نظر مواد، میزان چسبندگی مواد، حالت فیزیکی مواد (مایع، جامع یا نیمه جامد)، میزان حجم مورد نظر برای مخلوط کردن، سایز و اندازه مواد و … دور خروجی و گشتاور مورد نیاز را تعیین می کند.

  • توان موتور برای میکسر

توان موتور یکی از پارامترهای مهم در انتخاب موتورگیربکس میکسر است. گیربکس خورشیدی تولید شده توسط توکا طرح دارای تنوع دوری بالا از 400 تا 0.2 دور بر دقیقه و همچنین دارای رنج توانی بالا به جهت انتخاب مدل درست می باشد.

  • تعیین نوع نصب گیربکس

یکی از عوامل مهم دیگر در انتخاب گیربکس نوع نصب و کارکرد میکسر است که به صورت افقی یا عمودی نصب می شود و نوع کوپل به شافت میکسر آنها می تواند به دو صورت کوپل با کوپلینگ یا به صورت هزار خاری باشد که به جهت انتخاب نوع خروجی گیربکس (فلنچدار با شافت تک خار یا هزار خاری، هالوشافت هزارخاری و پایه دار) بستگی دارد.

  • تعیین نوع کوپل موتور

نوع کوپل موتور ممکن است به صورت مستقیم به گیربکس با فلنچ استاندارد یا کوپل غیر مستقیم از قبیل کوپل با پولی تسمه، پولی زنجیر و … باشد که به وسیله آن ورودی گیربکس شافت دار است.

لازم به ذکر است که با توجه به پارامترهایی که بیان کردیم، می توانید به سراغ انتخاب موتور گیربکس مناسب برای میکسرها بروید یا در صورت نیاز می توانید برای مشاوره با کارشناسان فنی توکا طرح تماس بگیرید.

 

توکا طرح صفاهان، می تواند به شما در انتخاب گیربکس میکسر مناسب کمک نماید. برای ارتباط با توکا طرح با شماره های زیر تماس بگیرید.

شماره تماس: 91091019-031 و 09900086778

 

کاربردهای گیربکس میکسر

بعد از بررسی فاکتورهای انتخاب گیربکس همزن به سراغ کاربردهای گیربکس همزن در صنایع مختلف می رویم.

کاربری موتور <yoastmark class=

گیربکس میکسر بتن (بچینگ)

گیربکس های بچینگ معمولا به دو دسته بچینگ های افقی تویین شفت یا تک شفت و عمودی تقسیم بندی می شوند که گیربکس آنها معمولا از نوع خورشیدی است و برای بچینگ های تویین شفت به سبب سنکرون کردن دو محور از گیربکس های خورشیدی 90 درجه و برای بچینگ های تک شفت از خورشیدی مستقیم استفاده می گردد. معمولا خروجی در این گیربکس ها با کوپل زنجیری به شافت بچینگ متصل شده و ورودی با پولی تسمه به موتور متصل می شود.

دسته دیگر بچینگ ها، بچینگ های محور عمودی می باشند که معمولا گیربکس از زیر به شافت دستگاه متصل می باشد و خروجی گیربکس به صورت هالوشافت هزار خاری به شافت دستگاه متصل و ورودی کوپل مستقیم به موتور می باشد.

قیمت گیربکس میکسر بتن ممکن است متغیر باشد و به عوامل از جمله نوع گیربکس، ظرفیت و سایز، میزان کیفیت مواد استفاده شده و … بستگی داشته باشد. لازم به ذکر است که گیربکس همزن بتن که توسط توکا طرح ارائه می شود، نسبت به سایر رقبای ایرانی با کیفیت تر است و از نظر قیمت کاملا مقرون به صرفه است. ناگفته نماند که با توجه به تأثیر این عوامل تعیین قیمت دقیق گیربکس همزن بتن مشکل است. بهتر است برای کسب اطلاعات دقیق با مشاورین ما در توکا طراح در ارتباط باشید.

گیربکس فیدر میکسر

این گیربکس ها معمولا در صنعت دامداری و دستگاه هایی که برای مخلوط خوراک و مواد غذایی دام ها هستند، بکار گرفته می شوند. گیربکس فیدر میکسر معمولا از نوع گیربکس خورشیدی ساخته می شود. این نوع میکسرها عمدتا در نوع افقی و عمودی و به صورت ثابت و متحرک تولید و عرضه می شوند. با استفاده از گیربکس همزن فیدر می‌توانید مواد را به صورت یکنواخت و یکدست مخلوط کنید. اتصال گیربکس های متحرک معمولا به این صورت است که ورودی گیربکس به صورت شافت تراکتوری برای اتصال به تراکتور استفاده می شود. همچنین گیربکس شافت موازی در ورودی گیربکس خورشیدی برای اتصال یک هیدرو پمپ و یا گرفتن یک خروجی مورد استفاده قرار می گیرد.

گیربکس میکسر برای همزن خمیر

یکی از ابزارهای بسیار مهم در قنادی و نانوایی ها همزن خمیر است. موتورگیربکس میکسر مورد نیاز برای همزن خمیر، گیربکس هلیکال و گیربکس خورشیدی است که با تولید گشتاور و دور مناسب باعث گردش همزن ها می شوند. لازم به ذکر است که گیربکس های تولید شده برای همزن خمیر توسط توکا طرح از بهترین مواد اولیه است که قدرت بالاتری نسبت به سایر گیربکس های مشابه دارد.

گیربکس میکسر برای مواد مایع یا روغنی

یکی از موارد مهم در تعیین کیفیت روغن خروجی و همچنین کاهش استهلاک میکسر، انتخاب درست گیربکس می باشد. لازم است که در حین انتخاب گیربکس همزن مناسب از کارشناسان با تجربه در این حوزه استفاده نمایید تا با ارائه انواع ظرفیت های مخلوط کن های روغن بتوانند نیاز شما را پاسخ دهند.

گیربکس میکسر همزن بتن کارخانه کاشی

همزن دستگاه های موجود در کارخانجات کاشی از گیربکس های خورشیدی استفاده می کنند زیرا به دلیل نوع پروانه خروجی، فشار بالایی به یاتاقان های خروجی گیربکس می آورند از این رو استفاده از یک گیربکس با گلوی بلند و همچنین قوی می تواند استهلاک را تا حد زیادی کم کند. گیربکس های خورشیدی با خروجی گلو بلند برای استفاده همزن های رو به پایین که وزن زیادی تحمل می کنند مناسب است. به همین دلیل در میکسر بتن کارخانه کاشی از این مدل گیربکس استفاده می شود.

 

قیمت گیربکس میکسر

به صورت کلی عوامل مختلفی روی قیمت گیربکس میکسر اثر می گذارد. گیربکس ها تنوع گوناگونی دارند و این عامل یکی از مهمترین عوامل تعیین قیمت گیربکس همزن ها محسوب می‌شود. به صورت کلی گیربکس‌ها براساس طرحی که دارند از لحاظ قیمت متفاوت اند. لازم به ذکر است که عوامل دیگری مانند نسبت تبدیل گیربکس، نوع و توان موتور استفاده شده، نوع گیربکس، وضعیت شفت خروجی نسبت به شفت ورودی در قیمت گیربکس همزن ها تاثیر گذار است.

 

سازنده گیربکس میکسر

توکا طرح صفاهان یکی از طراحان و تولید کنندگان گیربکس در اصفهان می باشد. که با ارائه انواع گیربکس همزن برای کاربری های مناسب می تواند نیاز کاربران را تامین نماید. کیفیت بالا و قدرت مناسب گیربکس همزن تولید شده توسط این شرکت باعث شده تا صنایع مختلفی را پوشش دهد و در مقایسه با تولیدی های داخلی از کیفیت بالایی برخوردار است. همچنین در کنار کیفیت می توانید با قیمت کاملا مقرون به صرفه گیربکس همزن مورد نیاز خود را سفارش دهید. جهت خرید گیربکس میکسر می توانید با مشاورین ما در توکا طرح در ارتباط باشید.

کاربرد <yoastmark class=

شما می توانید انواع گیربکس میکسر مورد نیاز خود را توسط تیم خبره توکا طرح سفارش دهید. برای انتخاب گیربکس و دریافت مشاوره و ثبت سفارش می توانید با شماره تلفن توکا طرح تماس بگیرید.

شماره تماس: 91091019-031 و 09900086778

 

نتیجه گیری گیربکس میکسر در اصفهان

کاربردهای گیربکس میکسر زیاد است و عمده گیربکس مناسب برای میکسرها گیربکس حلزونی، گیربکس خورشیدی و گیربکس هلیکال می باشد. که با نصب بر روی دستگاه می تواند قدرت و گشتاور مورد نیاز برای کار را فراهم نمایند. قیمت گیربکس میکسر بستگی به نوع گیربکس انتخابی دارد ولی این به نکته توجه نمایید که گیربکس های توکا طرح از قیمت مناسبی برخوردار هستند. برای آشنایی با ما می توانید شبکه های اجتماعی توکا طرح را دنبال کنید و از آخرین اخبار ما با خبر شوید.

 

سوالات متداول گیربکس میکسر در اصفهان

  • گیربکس میکسر چیست؟

گیربکی همزن یا میکسر قدرت مورد نیاز برای همزدن ماده های شیمایی و فیزیکی دستگاه های صنعتی را تامین می کند.

  • گیربکس مناسب میکسر کدام گیربکس ها هستند؟

گیربکس‌های خورشیدی و گیربکس های هلیکال از جمله بهترین گیربکس های مناسب برای میکسر محسوب می‌شوند.

  • قیمت گیربکس میکسر چقدر است؟

قیمت موتور گیربکس میکسر به عواملی مانند نوع گیربکس انتخابی، کیفیت، طول عمر، قدرت، گشتاور مورد نیاز، کاربری گیربکس همزن و تحولات ارزی بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + چهارده =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.