گیربکس نوار نقاله یکی از انواع گیربکس های صنعتی است که در تسمه نقاله قرار دارد و برای حمل و جابجایی مواد کاربرد دارد. این گیربکس ها با برق کار می کنند و اجزای مختلفی دارند. آنها در انواع مختلف کوچک و بزرگ تولید شده و فرآیند حمل و انتقال یک شی خاص را به خوبی انجام می دهند. در ادامه به معرفی این نوع از گیربکس ها در توکا طرح خواهیم پرداخت. می توانید سوالات خود را از در همین صفحه برای ما کامنت نماید.

گیربکس کانوایر

گیربکس کانوایر

 

گیربکس نوار نقاله چیست؟

گیربکس نوار نقاله یا گیربکس کانوایر نوعی گیربکس است که برای جابجا کردن مواد مختلف کاربرد دارد. این گیربکس در صنایع گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد و با هزینه نسبتا مناسبی که دارد، می تواند هزینه های نیروی انسانی را کاهش دهد. این نوع از گیربکس ها در صنایع اهمیت زیادی دارند، به همین دلیل به هنگام انتخاب آنها باید به نکاتی همچون طول نوار انتقال، زاویه انتقال و شیب توجه داشت. همچنین باید به میزان ساعت کارکرد و گشتاوری که محصول دارد دقت کنید‌.

 

ویژگی های گیربکس نوار نقاله

اگر شما هم در صنایعی هستید که می دانید باید از گیربکس نوار نقاله استفاده کنید، پس حتما باید از ویژگی های این نوع از گیربکس ها نیز مطلع باشید. این گیربکس ها عموما دارای پوسته ای آلیاژی هستند و به دلیل این که با فلز تهیه می شوند، می تواند در برابر هر گونه ضربه و ارتعاش مقاومت بالایی داشته باشند. این گیربکس ها به دلیل تنوع در ساختار خود، می توانند در هر نوع از دستگاه های صنعتی به کار گرفته شوند. آنها به راحتی بر روی نوار نقاله نصب می شوند تا فرآیند تامین نیرو ‌و انتقال نیرو را انجام دهند. در مواردی که‌ گیربکس های نوار نقاله در شیب کار کنند، از بلبرینگ های یک طرفه استفاده می شود تا گیربکس به خوبی عمل کند. این اجازه حرکت معکوس به گیربکس را نخواهد داد.

 

انواع گیربکس کانوایر

امروزه با توجه به گسترده تر شدن صنایع مختلف، انواع گوناگونی هم از گیربکس های نوار نقاله ایجاد شده اند. گیربکس های حلزونی، هلیکال، کرانویل و گیربکس‌ های آویزی عمدتا در ساختار نوار نقاله کاربرد دارند. در ادامه به بررسی ویژگی ها و ساختار آنها خواهیم پرداخت.

توکا طرح صفاهان، می تواند به شما در انتخاب گیربکس کانوایر کمک نماید. برای ارتباط با توکا طرح با شماره های زیر تماس بگیرید.

شماره تماس: 91091019-031 و 09900086778

موتور گیربکس حلزونی

یکی از متداول ترین و ارزان ترین انواع گیربکس نوار نقاله، گیربکس حلزونی هستند. این گیربکس ها برای جابجا کردن و حرکت دادن اجسام مختلف بسیار کاربرد دارند‌. این سیستم ها اغلب دارای سیستم بک استپ است که می تواند برای نوار نقاله های شیب دار هم کاربردی باشد.‌ این گیربکس ها علی رغم این که قیمت کمی دارند، دارای کیفیت بالایی هم هستند.
معمولا گیربکس های کانوایر مورد حلزونی دارای ۶ کیلووات توان خروجی هستند و گشتاور آنها نیز ۴۰۰۰ نیوتون است. این گیربکس ها می توانند برای منتقل کردن محصولی با حجم و جرم متوسط مناسب باشند.

 

موتور گیربکس شافت مستقیم

از دیگر مدل های متداول و پر کاربرد گیربکس های نوار نقاله، گیربکس شافت مستقیم هستند. این گیربکس ها با حداقل میزان صدا عمل می کنند و ارتعاشات را کاهش می دهند. از آنجایی که تماس دندانه چرخ دنده با اجزای دیگر زیاد است عملکرد این نوع از گیربکس های کانوایر بسیار بهبود یافته است.

در این نوع از گیربکس ها تمامی چرخ دنده ها به صورت زاویه دار در محصول قرار گرفته اند تا بتوانند نیرو را به خوبی منتقل کنند‌. معمولا این نوع از گیربکس ها را با هدف جا به جایی اجسام سنگین روی نوار نقاله مورد استفاده قرار می دهند و توان خروجی این نوع از گیربکس ها ۱۱ کیلووات است و گشتاور آن نیز ۱۵۵۰ نیوتون متر است.

 

موتور گیربکس کرانویل

گیربکس کرانویل یا هالو نیز دارای چرخ دنده های مارپیچ هستند و در مواردی که نیاز باشد اجسام سنگین را در نوار نقاله حرکت داد، کاربرد دارند. در این نوع از گیربکس ها از دو نوع چرخ دنده مارپیچی و چرخ دنده مخروطی استفاده می شود. به دلیل این که دو نوع چرخ دنده به صورت همزمان در این محصول حرکت می کنند صدا و ارتعاش و لرزش در گیربکس های مذکور به حداقل رسیده است. در این نوع از گیربکس ها گشتاور تولیدی ۵۰ نیوتن متر و توان خروجی ۴۵ کیلووات است. می توان گفت که این دستگاه گیربکس جزو قوی ترین گیربکس های کانوایر است.

 

موتور گیربکس آویز

گیربکس های مدل آویز از نظر اندازه و ابعاد بسیار کوچک طراحی شده اند و در کارگاه ها و محیط های صنعتی که محدودیت فضا وجود دارد، برای حرکت دادن نوار نقاله می توان از این گیربکس ها استفاده کرد. در این محصولات از شافت های موازی استفاده شده است و وجود چندین محور در ساختار این محصول سبب نسبت های تبدیل بالا شده است. این موتورها اگرچه قدرت چندان بالایی ندارند اما نسبت به مدل های شافت مستقیم گیربکس نوار نقاله گشتاور تولید بیشتری دارند. امروزه توان خروجی این محصول را ۱۵ کیلووات و‌ گشتاور تولیدی آن را ۱۲ نیوتن متر تخمین می زنند.

 

کاربرد گیربکس کانوایر

همان طور که اشاره کردیم، گیربکس نوار نقاله گیربکسی صنعتی است که به عنوان قلب نوار نقاله عملکرد مطلوبی را از خود به نمایش می گذارد. این گیربکس ها در واقع هسته اصلی نوار نقاله هستند که با غلطک و زنجیر نوار نقاله ارتباط برقرار می کنند تا بتوانند یک جسم را به خوبی بکشند. چنانچه گیربکس کانوایر از کار بیفتد، ممکن است نوار نقاله دیگر نتواند به خوبی عمل کند.

 

قیمت گیربکس کانوایر

همان طور که بیان کردیم، گیربکس ها‌ی نوار نقاله دارای انواع مختلفی هستند. با توجه به این که کاربرد مد نظر شما چیست، ممکن است هزینه های خرید گیربکس کانوایر تغییر داشته باشد. به هر میزان که یک گیربکس قدرتمندتر و بهتر باشد، به مراتب قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت. با افزایش گشتاور تولید نیز می توان قیمت یک محصول را بیشتر کرد. در مجموع این گیربکس ها در بازه قیمتی مناسب در توکا طرح به فروش می رسند. از آنجایی که دلار شدیدا نوسان قیمتی دارد، پس نمی توان قیمت ثابتی را برای این نوع از محصولات در نظر گرفت.

شما می توانید انواع گیربکس نوار نقاله مورد نیاز خود را توسط تیم خبره توکا طرح سفارش دهید. برای انتخاب گیربکس و دریافت مشاوره و ثبت سفارش می توانید با شماره تلفن توکا طرح تماس بگیرید.

شماره تماس: 91091019-031 و 09900086778

نتیجه گیری گیربکس کانوایر

ما در این مطلب در مورد گیربکس نوار نقاله با شما صحبت کردیم. این نوع از گیربکس ها دارای ساختاری عالی هستند و می توانند به خوبی نوار نقاله را حرکت دهند. برخی از آنها دارای سیستم شتاب بک استاپ هستند و برهی دیگر با دو نوع چرخ دنده مارپیچی و مخروطی کار می کنند. در هر حال برای انتقال اجسام سنگین و سبک می توان از این گیربکس ها کمک گرفت. بسته به این که چه جسمی قرار است روی نوار حرکت کند، ممکن است نوع گیربکس تغییر کند. با افزایش توان و قدرت گیربکس، قسمت آن افزایش خواهد یافت. شما می توانید برای خرید این محصولات با ما در ارتباط باشید. چندین نکته مهم وجود دارند که با کمک آنها می توانید بهتر این قطعه را نصب کنید و راندمان آن را نیز بهبود دهید. برای آشنایی با ما می توانید شبکه های اجتماعی توکا طرح را دنبال کنید و از آخرین اخبار ما با خبر شوید.

 

سوالات متداول در مورد گیربکس کانوایر

کانوایر یا نوار نقاله از چه نوع گیربکس هایی ساخته می شود؟

برای ساخت کانوایر یا نوار نقاله می توان از گیربکس های حلزونی، هلیکال، کرانویل و آویز استفاده کرد که هر کدام ویژگی های منحصر به  خود را دارند.

قیمت گیربکس نوار نقاله چقدر است؟

یکی از فاکتورهای مهم در قیمت گیربکس کانوایر، گیربکس انتخابی است. این گیربکس ها با توجه به قیمت ارز در نوسان هستند. البته لازم به ذکر است که گیربکس های ارائه شده در توکا طرح صفاهان دارای قیمت مناسب می باشد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.