بالمیل ها یا همان آسیاب های گلوله ای دسته ای از تجهیزات صنعتی هستند که در صنایع سنگ، سیمان،ماسه و … کاربردهای زیادی دارند. این دستگاه ها برای این که به خوبی عمل کنند، به قطعاتی همچون گیربکس بالمیل نیازمند هستند. گیربکس به عنوان قلب دستگاه باید بسیار مقاوم، قدرتمند و کاربردی باشد تا نیاز صنایع مختلف را به خوبی برطرف نماید. بنابراین انتخاب گیربکس برای این آسیاب ها اهمیت زیادی دارد. در بازار فروش انواع مختلفی از گیربکس های مخصوص بالمیل دیده می شوند که هر یک برای برخی از دستگاه ها مناسب هستند و برای برخی دیگر مناسب نیستند. اگر شما نیز از آسیاب های گلوله‌‌ای استفاده می کنید، پس حتما باید اطلاعات زیادی در مورد گیربکس این آسیاب ها داشته باشید تا در انتخاب خود اشتباه نکنید. در ادامه در مورد انواع، مزایا، قیمت، نکات مهم خرید و مشخصات فنی گیربکس آسیاب گلوله ای صحبت خواهیم کرد.

گیربکس آسیاب گلوله ای

گیربکس آسیاب گلوله ای

گیربکس بالمیل چیست؟

گیربکس های بالمیل یا همان گیربکس آسیاب گلوله ای نوعی مخزن استوانه ای هستند که نیروی لازم برای خرد کردن مواد مختلف معدنی را تامین می کنند. گیربکس ها اگرچه با هدف کاهش سرعت موتور آسیاب فعالیت دارند اما فرآیندی را ایجاد می کنند که سبب بهبود سایش و خرد شدن مواد می شود. در واقع درون استوانه های مربوطه اتفاقاتی رخ می دهند که سبب سایش مواد با بدنه استوانه شده و آنها را خرد می کنند. این نوع از گیربکس ها دارای انواع مختلفی هستند و بدون ‌وجود آنها عملکرد آسیاب یا ای امکان پذیر نیست. این دستگاه ها در تنوع بالای سایز، عملکرد و ظرفیت تولید می‌‌شوند.

مشخصات فنی گیربکس بالمیل

گیربکس های آسیاب گلوله ای یا همان گیربکس های بالمیل از لحاظ ویژگی هایی که دارند، با سایر محصولات متمایز شده اند. این گیربکس ها اغلب از تمامی ویژگی های زیر برخوردار هستند:

 • معمولا این محصولات موادی همچون مواد معدنی، کاشی، سنگ و سرب را آسیاب می کنند و برای سایر مواد همچون فلزات انتخاب مناسبی نیستند.
 • این گیربکس ها دارای قطر ورودی مختلفی هستند. قطر ورودی آنها بین ۵ تا ۲۵ میلیمتر متغیر است و قطر خروجی آنها نیز به 0.2 تا 0.3 می رسد. توجه داشته باشید که اگر قرار است مواد را به حالت پودر در بیاورید و آن را بیش از حد خرد کنید، باید گیربکسی را انتخاب نمایید که طول بیشتری دارد. با افزایش طول مواد بیشتر خرد شده و ریزتر می شوند.
 • نسبت طول و قطر در تمامی گیربکس های بالمیل باید متناسب باشند. این نسبت ۱ بر ۲۱ در نظر گرفته شده است و نباید از آن تجاوز کرد.

توکا طرح صفاهان، می تواند به شما در انتخاب گیربکس بالمیل کمک نماید. برای ارتباط با توکا طرح با شماره های زیر تماس بگیرید.

شماره تماس: 91091019-031 و 09900086778

انواع گیربکس صنعتی بالمیل

گیربکس هایی که در آسیاب گلوله ای مورد استفاده قرار می گیرند باید متناسب با چرخ دنده هایی باشند که در این آسیاب ها وجود دارند. از همین رو انواع مختلفی از گیربکس ها تولید شده اند تا بتوان نیاز صنایع مختلف را به خوبی برطرف کرد. در ادامه به معرفی نمونه های مختلف گیربکس های بالمیل پرداخته ایم:

 • گیربکس هلیکال: گیربکس های هلیکال می توانند بار بیشتری را تحمل کنند چرا که در ساختار آنها دندانه های زاویه ‌دار نسبت به شافت های دستگاه به کار گرفته شده است. این نوع از گیربکس ها نسبت به انواع مختلف گیربکس بالمیل بسیار بی صداتر عمل می کند و می توانند بار ورودی را به صورت صحیح در میان دندانه ها پخش کنند. می توان گفت که دوام و عمر این گیربکس ها بیشتر از انواع مختلف گیربکس آسیاب گلوله ای است.
 • گیربکس قورباغه ای یا کتابی: نوع دیگری از گیربکس های آسیاب گلوله ای، گیربکس های حلزونی یا کتابی هستند. این محصولات با استفاده از چرخ‌ دنده های فولادی موازی تولید شده اند و سبب افزایش گشتاور خروجی می شوند. این محصولات همچنین تعداد دور ورودی دستگاه را کاهش می دهند و نقش چشمگیری در کاهش فشار آسیاب های گلوله ای دارند.
 • گیربکس خورشیدی: گیربکس های خورشیدی از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند و می توانند گشتاور زیادی را منتقل کنند. آنها به راحتی قادرند در کاربردهای مختلف و انواع دستگاه های صنعتی آسیاب مورد استفاده قرار بگیرند. از بارزترین ویژگی های گیربکس بالمیل خورشیدی می توانیم به مواردی همچون فشرده سازی، کم حجم شدن و تطبیق پذیری بالای این قطعات اشاره کنیم.
 • گیربکس شافت موازی: گیربکس آویز یا گیربکس شافت موازی نوعی گیربکس کاملا کاربردی در میکسرها است که در قسمت انتهایی آن شافت های خروجی قرار گرفته‌اند.
 • گیربکس هلیکال بول: گیربکس های هلیکال بول ۹۰ درجه نیز برای انتقال توان ایجاد شده در دستگاه های آسیاب کاربرد دارند. در این گیربکس ها از زاویه ۹۰ درجه برای دوران محورهای مکانیکی استفاده می شود و قدرت به راحتی از یک بخش به بخش دیگر می رود. این نوع از گیربکس ها به سرعت می توانند آسیاب های صنعتی را به کار بیندازند.
اهمیت استفاده از گیربکس بالمیل

همان طور که می دانید موتور یک دستگاه قلب دستگاه است. گیربکس های بالمیل در آسیاب گلوله ای نقش همان قلب را بازی می کنند که عدم وجود آنها سبب اختلالات عملکردی در فرآیند آسیاب مواد مختلف خواهد شد. این گیربکس ها در فرآیندهای صنعتی و معدنی جایگاه ویژه ای دارند. پس طبیعی است که بحث خرید آنها نیز پر اهمیت باشد. معمولا برای ریزتر کردن خاک طلا، آسیاب کردن قطعات مختلف به خصوص سنگ ها و همچنین ریز کردن سرب و .. می توان از این محصولات استفاده کرد.

اجزای گیربکس بالمیل چیست؟

گیربکس‌های بالمیل همانند بسیاری از گیربکس های صنعتی دیگر، دارای اجزای مختلفی هستند که با آنها عمل می کنند. اجزای تشکیل دهنده این اجزا عبارتند از:

 1. ورودی مواد اولیه
 2. خروجی مواد آسیاب شده
 3. محل خروج گرد و غبار
 4. چرخ دنده
 5. لوله برای خرد کردن مواد
 6. مکانیزم عملکرد بالمیل

مخازن استوانه شکلی که در ساختار آسیاب های گلوله ای قرار دارند، با استفاده از چرخ دنده های مخصوص خود که در قسمت خارجی آنها تعبیه شده است به گیربکس بالمیل وصل می شوند‌. این گیربکس ها از الکتروموتور ها کمک می گیرند تا بتوانند فرآیند خرد کردن و سایش مواد اولیه را انجام دهند. پس از این که نیروی مورد نیاز برای فعالیت گیربکس ها تامین شد گیربکس ها باعث چرخیدن مخزن استوانه ای شکل می شوند تا مواد آسیاب شوند.

درون مخازن استوانه ای شکل نوعی شافت خالی با حالت مارپیچ قرار گرفته است که همانند یک آنالیزگر عمل می کنند. آنها می توانند حرکت مواد را یکنواخت کنند تا همه مواد به طور کاملا یکدست خرد شوند. زمانی که گیربکس باعث چرخش مخزن می شود گلوله هایی که درون آسیاب قرار گرفته اند و از جنس فولاد هستند، به سرعت رها شده و با مواد برخورد می کنند. همین برخورد سبب می شود که مواد به خوبی خرد شده و در نهایت در صنایع مختلف به کار گرفته شوند این فرایند باید چندین بار تکرار شود تا قطعات ورودی مثل سنگ به پودر تبدیل شوند. عموماً در صنایعی همچون صنایع متالولوژی، صنایع ذوب، صنایع تولید مصالح ساختمانی و صنایع معدنی از این دستگاه ها به طور گسترده استفاده می شود.

مزایای استفاده از گیربکس آسیاب بالمیل

گیربکس های بالمیل با توجه به مزایای زیادی که به وجود می آورند همواره پ کاربرد هستند. این محصولات از طول عمر بالایی برخوردار شده اند و به صرف هزینه های چندان برای تعمیر و نگهداری نیز نیازی ندارند. آنها می توانند به صورت مداوم عمل کنند و در آسیاب کردن انواع اجسام معدنی به کار گرفته شوند. تولیدکنندگان این محصولات اغلب اوقات به کیفیت و ایمن بودن آنها توجه نشان می دهند. بنابراین می توان گفت که این دستگاه ها افزون بر این که در مصرف انرژی صرفه ‌جویی می کنند بسیار ایمن هستند و کیفیت بالایی هم دارند. در صنایع مختلفی که نیاز به یک گیربکس قدرتمند صنعتی احساس می شود، می توان آنها را مورد استفاده قرار دهد.

نکات مهم در خرید گیربکس آسیاب گلوله ای

با وجود این که به هنگام خرید آسیاب های گلوله ای اغلب نوع گیربکس آنها و ظرفیت آن مشخص می شود، اما باز هم به هنگام خرید باید به چندین نکته مهم توجه داشته باشید. اول از همه این را در نظر بگیرید که گیربکسی که شما انتخاب می کنید، با دستگاه بالمیل و توان آن هماهنگ باشد. نسبت تبدیل این دستگاه ها اگر با هم سازگاری نداشته باشند، گیربکس عملکرد خوبی نشان نخواهد داد. گیربکس های کاربردی همواره باید با کیفیت باشند و با دقت بالا عمل کنند تا به خوبی منابع معدنی را به پودر تبدیل نمایند. در کنار آن، توجه به جنس و میزان مقاومت این گیربکس ها نیز بسیار اهمیت دارد. با کمک این نکات می توانید بهترین نوع از گیربکس ها را با توان و ظرفیت مناسب خریداری کنید. اگر اطلاعاتی در این رابطه ندارید، می توانید از کارشناسان فروش ما این اطلاعات را دریافت کنید.

شما می توانید انواع گیربکس بالمیل مورد نیاز خود را توسط تیم خبره توکا طرح سفارش دهید. برای انتخاب گیربکس و دریافت مشاوره و ثبت سفارش می توانید با شماره تلفن توکا طرح تماس بگیرید.

شماره تماس: 91091019-031 و 09900086778

قیمت گیربکس بالمیل

قیمت یکی از فاکتورهای مهمی است که به هنگام خرید گیربکس بالمیل یا هر نوع گیربکس دیگری باید به آن توجه داشته باشید قیمت این محصول ثابت نیست و تحت تاثیر عوامل مختلف تغییر پیدا می کند. عواملی همچون نوع گیربکس میزان توان آن ظرفیت گیربکس و میزان مقاومت آن می توانند قیمت را کاهش دهند یا قیمت را افزایش دهند. آنچه که اهمیت دارد این است که شما دستگاهی متناسب با آسیاب گلوله ای را خریداری کنید که به کارتان بیاید‌. در ضمن انتخاب فروشگاهی معتبر که بیش از سود خود به فکر رضایت مشتریان است، در زمینه خرید این گیربکس اهمیت زیادی دارد. فروشگاه ما یکی از فروشگاه های برجسته برای خرید انواع گیربکس دستگاه های صنعتی است. شما می توانید با اطمینان خاطر محصولی قدرتمند و مقاوم را خریداری کنید و از آن بهره ببرید.

نتیجه گیری گیربکس بالمیل

ما در این مطلب در مورد گیربکس بالمیل و مشخصات ویژگی های این گیربکس ها صحبت کردیم. در صنایع مختلفی همچون صنایع سرامیک سازی، صنایع ماسه ‌سازی و صنایع سنگی نیاز به آسیاب ها و خردکن های صنعتی بزرگ احساس می شود. این آسیاب ها اجزای مختلفی دارند و گیربکس یکی از مهم ترین اجزای آنها است. گیربکس های بالمیل در انواع مختلف خورشیدی حلزونی، هلیکال و … تولید می شوند. هر کدام از آنها دارای ویژگی های خاص خود هستند و به نوبه خود می توانند عملکرد آسیاب گلوله ای را متحول کنند. این گیربکس ها با مخازن استوانه ای شکل آسیاب ارتباط گرفته و با توان بالا عمل می کنند تا این که سنگ را به پودر تبدیل نمایند. جهت خرید و کسب اطلاعات بیشتر در مورد این تجهیزات با ما در ارتباط باشید. برای آشنایی با ما می توانید شبکه های اجتماعی توکا طرح را دنبال کنید و از آخرین اخبار ما با خبر شوید.

 

سوالات متداول در مورد گیربکس بالمیل

انواع گیربکس هایی که می توان در گیربکس بالمیل استفاده کرد؟

با استفاده از گیربکس خورشیدی، هلیکال، حلزونی، شافت موازی و هلیکال بول می توان گیربکس بالمیل ساخت.

قیمت گیربکس بالمیل چقدر است؟

قیمت گیربکس بالمیل بستگی به ظرفیت و میزان مقاومت متغیر است. توکا طرح صفاهان یکی از سازندگان این گیربکس می باشد، می توانید با متخصصین این حوزه مشورت نمایید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هفت =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.