آیا تاکنون به فکر خرید گیربکس‌های صنعتی دست دوم افتاده‌اید؟ آیا با معایب و دردسرهای خرید گیربکس استوک آشنایی دارید؟ گیربکس‌های صنعتی یکی از مهم‌ترین قطعاتی هستند که در صنایع مختلف با هدف انتقال قدرت موتور به سایر اجزای دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرند. از آنجایی که قیمت خرید گیربکس‌های صنعتی نو زیاد است بسیاری از کسب و کارها تصمیم به خرید گیربکس‌های استوک می‌گیرند. غافل از این که گیربکس استوک اگرچه در ابتدا ارزان به فروش می‌رسد؛ اما هزینه‌هایی ایجاد می‌کند که شاید برای شما زیاد باشند. بنابراین اگر تصمیم به خرید گیربکس صنعتی دست دوم گرفته‌اید، باید با دردسرها و معایب خرید این نوع از گیربکس‌ها آشنایی داشته باشید تا بهترین تصمیم را بگیرید. در ادامه توکا طرح صفاهان به شرح معایب اصلی گیربکس‌های صنعتی دست دوم خواهد پرداخت.

گیربکس صنعتی دست دوم

گیربکس صنعتی دست دوم

گیربکس صنعتی دست دوم چیست؟

گیربکس‌های صنعتی دست دوم یا به اصطلاح گیربکس‌های صنعتی استوک دستگاه‌هایی هستند که قبلاً یک بار توسط کارگاه دیگر در ابزارهای مربوطه مورد استفاده قرار گرفته شده‌اند. پس از این که قیمت دلار در کشور افزایش پیدا کرد و به دنبال آن قطعاتی همچون گیربکس صنعتی نیز گران قیمت شدند، بسیاری از کسب و کارها تصمیم گرفتند برای انجام امور کاری خود از گیربکس‌های صنعتی استوک استفاده کنند. اما متاسفانه خرید گیربکس صنعتی استوک با معایبی همراه است و ریسک زیادی دارد. چرا که کیفیت و عمل کردن این گیربکس‌ها با سایر گیربکس‌های نو قابل مقایسه نیست. اگر افراد قبل از خرید گیربکس یک نگاه کوچک به معایب خرید گیربکس صنعتی دست دوم بیندازند، می‌توانند در این زمینه بهتر تصمیم گیری کنند. انواع گیربکس هایی که می توان دست دوم تهیه کرد عبارت اند از:

معایب خرید گیربکس استوک صنعتی

امروزه شرایط نابسامان بازار فروش انواع گیربکس صنعتی افراد را مجبور کرده است که گیربکس‌های دست دوم را خریداری کنند. اگرچه خرید گیربکس صنعتی استوک می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد، اما معایب خرید گیربکس صنعتی دست دوم نیز کم نیستند. پیشنهاد ما به شما این است که تا جایی که می‌توانید از خرید گیربکس‌های صنعتی دست دوم خودداری کنید تا مجبور به پرداخت هزینه‌های بالای تعمیر این قطعات نشوید. در صورتی که بودجه کافی برای این کار را ندارید، پس به معایب خرید گیربکس صنعتی دست دوم توجه کنید تا کلاه سرتان نرود. این معایب عبارتند از:

نیاز به تعمیرات

یکی از مهم‌ترین معایب خرید گیربکس صنعتی دست دوم این است که این گیربکس‌ها نیاز به تعمیرات مداوم دارند. شما باید به هنگام خرید قطعات گیربکس میزان طول عمر باقیمانده آن‌ها را در نظر بگیرید. زیرا اگر یک دستگاه صنعتی بیش از حد مورد استفاده قرار گرفته باشد، از آن طرف سریعتر از کار می‌افتد. در اینجا تنها کسی که ضرر می‌کند، خود شما هستید. بنابراین به هیچ عنوان نباید هزینه‌های کمتر را برای خرید محصولات کم کیفیت به صرفه بدانید. در این صورت شما ممکن است مجبور به پرداخت هزینه‌های بیشتری برای تعمیرات بشوید.

فاقد گارانتی و ضمانت نامه

نکته مهم دیگری که در مورد معایب گیربکس‌های استوک باید بدانید، فقدان گارانتی و ضمانت نامه در این قطعات است. به دلیل این که این گیربکس‌ها قبلا استفاده شده‌اند، هیچ نمایندگی معتبری مسئولیت تعمیرات آن بر طبق گارانتی و ضمانت نامه را بر عهده نخواهد گرفت. بنابراین به هنگام انجام تعمیرات ممکن است هزینه‌های زیادی صرف شود.

توکا طرح صفاهان، می تواند به شما در انتخاب گیربکس صنعتی کمک نماید. برای ارتباط با توکا طرح با شماره های زیر تماس بگیرید.

شماره تماس: 91091019-031 و 09900086778

عدم اطمینان از کیفیت

حتی اگر شما بهترین نوع از گیربکس صنعتی دست دوم را خریداری کند، باز هم نمی‌توان نسبت به کیفیت آن‌ها اطمینان حاصل کرد. در مواقعی ممکن است سودجویان گیربکس‌های فیک استوک را جایگزین گیربکس‌های اصل برندهای مختلف کنند و آن‌ها را به شما بفروشند. در مواقعی هم افراد فروشنده از معایب و مشکلات استهلاک این قطعات سخنی به میان نمی‌آورند. چنین عواملی سبب شده است که معایب خرید گیربکس صنعتی دست دوم بیشتر از مزایای آن در چشم باشند.

عدم وجود توان کافی در گیربکس‌های صنعتی استوک

از دیگر معایب خرید گیربکس صنعتی دست دوم این است که این گیربکس‌ها توان کافی برای بهبود عملکرد دستگاه صنعتی را نخواهند داشت. به همین دلیل است که شما باید به میزان چرخش و گشتاوری که گیربکس استوک دارد، توجه داشته باشید و توان آن را بسنجید. سپس یک گیربکس استوک متناسب با دستگاه صنعتی را خریداری نمایید.

عوامل موثر بر قیمت خرید گیربکس صنعتی دست دوم

عمدتا افراد به دلیل قیمت مناسبی که گیربکس صنعتی استوک دارد، نسبت به خرید آن اقدام می‌کنند. اما یکی از مهم‌ترین معایب خرید گیربکس صنعتی دست دوم همان هزینه‌ها هستند. این نوع از گیربکس‌ها اگرچه در ابتدا قیمت مناسبی دارند اما پس از مدتی نیاز به تعمیرات پیدا می‌کنند و این هزینه آن‌ها را افزایش می‌دهد. با این حال، عوامل متعددی در زمینه قیمت گذاری این محصول اهمیت دارند که لازم است به آن‌ها اشاره کنیم:

  • نوع گیربکس صنعتی
  • مواد اولیه کاربردی در ساختار گیربکس صنعتی
  • ابعاد گیربکس صنعتی و برند آن
  • نوع خروجی و گشتاور خروجی گیربکس‌های صنعتی

نکات مهم در نگهداری از گیربکس صنعتی دست دوم

همان طور که گفتیم گیربکس‌های استوک و دست دوم صنعتی از ضمانت نامه و ‌گارانتی برخوردار نیستند. بنابراین باید در هنگام نگهداری از آن‌ها دقت کافی را به خرج دهید. چرا که اگر دقت نداشته باشید، به احتمال زیاد این گیربکس‌ها سریعا خراب شوند و عملکرد چندان مطلوبی هم نداشته باشند. برخی از نکات مهم در نگهداری از گیربکس صنعتی دست دوم عبارتند از:

  • توجه داشته باشید گیربکس‌های صنعتی زمانی خوب عمل می‌کنند که در محیط خشک و تمیز نگهداری شوند. اگر محیط مرطوب باشد، این گیربکس‌ها رفته رفته با مشکل مواجه خواهند شد‌.
  • دمای محیطی که گیربکس در آن فعالیت می‌کند، باید ثابت باشد. تا حد امکان از تغییر دوا بپرهیزید؛ اگر می‌خواهید گیربکس به خوبی عمل کند.
  • محیطی که برای عملکرد گیربکس انتخاب می‌کنید باید محیط استانداردی باشد. در چنین محیطی احتمال آسیب دیدن گیربکس به حداقل می‌رسد‌.

آیا خرید گیربکس دست دوم به صرفه است؟

حال که دانستید معایب خرید گیربکس صنعتی دست دوم چیست، ممکن است بپرسید که آیا خرید گیربکس دست دوم به صرفه است؟ نمی‌توان گفت که همیشه خرید گیربکس‌های استوک و دست دوم باعث ایجاد ضرر می‌شود. چرا که در مواقعی گیربکس‌های استوک کیفیت کافی عملکرد را دارند. اما متاسفانه در اغلب اوقات این گیربکس‌ها توان و کیفیت کافی را ندارند و همین باعث شده است که توجه افراد به خرید گیربکس نو معطوف شود. در کل اگر دقت کافی را در خرید گیربکس استوک به خرج ندهید، احتمال ضرر کردن زیاد است. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی توصیه می‌کنیم که همیشه گیربکس‌های صنعتی نو را حتی شده با صرف هزینه‌های زیاد خریداری کنید.

شما می توانید انواع گیربکس صنعتی مورد نیاز خود را توسط تیم خبره توکا طرح سفارش دهید. برای انتخاب گیربکس و دریافت مشاوره و ثبت سفارش می توانید با شماره تلفن توکا طرح تماس بگیرید.

شماره تماس: 91091019-031 و 09900086778

نتیجه گیری معایب خرید گیربکس صنعتی دست دوم

در این مطلب در مورد معایب خرید گیربکس صنعتی دست دوم صحبت کردیم. امروزه بازار فروش گیربکس‌های استوک همانند بازار فروش گیربکس نو داغ است. آنچه که اهمیت دارد، این است که شما از معایب خرید محصولات دست دوم مطلع باشید و انتخاب درستی داشته باشید. مسلما کیفیت کار گیربکس‌های دست دوم به گیربکس‌های نو نمی‌رسد. با این حال افرادی که بودجه کافی ندارند، این گیربکس‌ها را انتخاب می‌کنند. شما با کمک کارشناسان ما می‌توانید از معایب خرید گیربکس استوک مطلع شوید و محصولی نو با قیمتی استثنائی و مناسب را خریداری نمایید. برای آشنایی با ما می توانید شبکه های اجتماعی توکا طرح را دنبال کنید و از آخرین اخبار ما با خبر شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 17 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.